لیلیت
قالب وبلاگ
ورای اهداف و فلسفه متدینانه ی روزه ، به نظر رژیم گرفتن سخت تر از روزه داری میاد !
اولا که روزه رو برای رضای خدا میگیری و حداقل ته دلت خودت رو راضی میکنی که خداوند رو با اطاعت امرش خشنود کردم ولی رژیم رو برای رضایت خودت میگیری و لاغیر !

بعد توی روزه میدونی بعد از افطار میتونی هر چیزی که دلت خواست از اطعمه و اشربه شیرین و چرب و چیلی نوش جان کنی و به شخمت هم نباشه که فلسفه ی وجودی روزه :


"شکم از طعام خالی دار - تا در آن نور معرفت بینی "


هستش و اندیشیدن به حال و روز محرومین و درک حس و حال کسی که با شکم خالی سر بر بالین میگذاره...
اما در رژیم داری همیششششششه ، یعنی صبح و شب و فردا و پس فردا و اگه قرار باشه کاهش وزنت رو حفظ کنی ، تا آخر عمرت  هیچ خبری از خوردی زولبیا و بامیه و فرنی و شله زرد و ته چین  و آبگوشت گنج قارونی با لقمه های کله گربه ای نیست !!

شبها هم از فرط گرسنگی و چسبیدن شکمت به کمرت ناچاری دمر بخوابی و دلت رو فشار بدی به تشک که ضعف و قار و قورش بیخوابت نکنه  ... البته در اون لحظات مجاز نیستی به گرسنگان و محرومان و قشر ضعیف جامعه فکر کنی ، چون تو که ندار نیستی و به امر خدا که امساک نمیکنی از خوردن و آشامیدن ! بلکه از سر سیری و مرفه بیدرد بودنته که میخوای باربی لعنت الله علیه بشی !


توی رژیم بخاطر نخوردن خیلی از مواد کربوهیدرات دار و مصرف بیشتر پروتئین بدن شروع میکنه به سوزوندن کتُن ها ، و همین باعث میشه نفست بوی بدی داشته باشه ( توجه بفرمائین گفتم نفس و نه دهان - یعنی اگه لبات بسته باشه هم طرف مقابلت آزار میبینه از بوی ناخوشایند!) اما در روزه داری میگن بوی دهان مومن روزه دار بوی گل و گلابه و حتی میتونه بره " ها " کنه توی صورت مسافری که توی تاکسی بغل دستش نشسته و اصلا هم نگران دل آشوبه ی اون نباشه ...

روزه دار اگه به دلیل بیش از 15 ساعت خالی ماندن معده اش و ترشح اسید عصبی شد و بد اخلاقی کرد و عنق بود و با صد من عسل نمیشد خوردش ؛ قابل پذیرشه و میگن طفلک روزه اس ها !!

اما کسی که رژیم گرفته اگر بدلیل نرسیدن مواد غذایی کافی ، خلقش تنگ شد و زود جوش آورد و از خودش بی حوصلگی نشون داد و کلافه بود فوری میگن : مرض با این اخلاقت! " نه چندان  بخور کز دهانت برآید - نه چندان که از ضعف جانت درآید !! "


یعنی چون میان ماه من تا ماه گردون ، تفاوت از زمین تا آسمان است - لاجرم اگه وقتی رژیم هستی بیان در حضورمون انواع و اقسام خوراکی ها رو با طعم و رنگ و رایحه های اشتها آور میل کنند و ما نتونیم لب بزنیم هیچ اشکالی نداره و رژیم دار آدم نیست ولی جلوی روزه دار ؟؟ حاشا و کلا !! غلط میکنه کسی چیزی بخوره ... چون اولی در راه تناسب اندام و فشن و توئیگی شدن اقدام به امساک کرده و دومی در راه شرع .... و میان این دو فرق بسیار بیشتر از فهم و درک منست ....

[ سه‌شنبه 26 خرداد 1394 ] [ 12:23 ب.ظ ] [ لیلیت ] [ نظرات (29) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ
خوش آمدید
لینک دوستان
امکانات وب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 85079

  • paper | اخبار وب | تیم بلاگ